Сергій Калінін
Сергій Калінін

Кулінарний експерт, суддя шоу «МастерШеф»
https://www.facebook.com/kalinin.sergey

Сергій Калінін, багатогранна особистість, кулінарний експерт програм на «СТБ», суддя шоу «МастерШеф» і автор проекту «Магістр домашньої кулінарії» відкриває нам таємниці своїх домашніх посиденьок і смакових уподобань.
#
Розкажіть трохи про себе.
За свої 45 років я дуже багато чим займався в житті і в результаті прийшов до кулінарії. До цього була музична освіта, фінансова освіта з відзнакою, бізнес-школа в Голландії. Працював у різних місцях, ходив у костюмі :). А потім присвятив себе повністю їжі — навчався, працював і в такий спосіб став, можна сказати, кухарем. Хоча мої рамки, звичайно, ширші, ніж просто кухар.

Хто у вашій родині був хранителем традицій? Чи продовжуєте ви зараз ці традиції?
Складно сказати, у нас у родині з традиціями було туго. Я більше жив з бабусею і мамою. У мене було трохи нервове дитинство, тому з традицій я пам'ятаю тільки, як усі збиралися у дворі — у бабусі був приватний будинок. Я досі пам'ятаю великі довгі столи, накриті клейонкою, як збираються сусіди. На жаль, таких традицій у мене зараз вже точно немає. Збираємося, звичайно, але вже не так, як раніше.

Яка страва для вас — це смак дитинства? Як і хто її готував?
Смак дитинства — це, безумовно, бабусина мамалига (кукурудзяна каша, якщо хто не знає) зі шкварками і овечою бринзою. Цей смак я пам'ятаю досі. Пригадую, як бабуся різала мамалигу ниткою, це було дуже круто. І я із задоволенням з'їв би зараз шматочок... Сумую за цим смаком.

Чи любите ви готувати? Якщо так, то які страви? Розкажіть про найпровальніший досвід готування.
Звичайно, я люблю готувати і на роботі, і вдома. Раніше це було набагато частіше, особливо коли були найрізноманітніші опрацювання страв. Мені подобається сам процес трансформації продуктів у страви, це цікаво. Тут не тільки питання нагодувати себе і сім'ю, тут ще допитливість грає роль. Дуже складно сказати, що саме я люблю готувати, це як попросити людину назвати улюблену книгу за все життя. Страви змінюються, смаки змінюються, з'являються нові техніки, світогляд змінюється, тому і улюблена страва сьогодні одна, а завтра — інша.
Провального досвіду готування в мене і не було. Буває, коли ти не знаєш якогось технологічного процесу: десь щось пригоріло, розтеклося або розсипалося. Може, я чогось і не пам'ятаю, ну можна щось спалити або забути... Від решти Бог милував.


Чи є якесь свято, яке ви любите відзначати вдома? Як до нього готуєтеся?
Я чомусь люблю відзначати вдома свій день народження. Дуже мало хто може зайти, тому що він випадає на Святвечір, 6 січня. Всі зазвичай клопочуться з хрещениками і родичами. Цього року мені вдалося зібрати близьке коло друзів на свій невеличкий ювілей — 45 років. Я страшенно з цього тішився.  Завжди намагаюся приготувати щось цікаве, видатне.

Розкажіть про найбільш незвичайні у вашому житті "посиденьки на кухні".  
Це було не на моїй кухні. Один з моїх дуже близьких друзів, відомий мотиваційний спікер, тренер Радислав Гандапас 2001 чи 2002 року збирався переїжджати до Москви.  Я пам'ятаю, як я йому привіз першу пляшечку медової горілки з перцем і ми з ним 17 годин розмовляли, сидячи на двох табуретках. І ще у нас був чи то стіл, чи то валіза. Це були дуже важливі дружні посиденьки. Мені потрібен був він, а я потрібен був йому для того, щоб допомогти поставити на ноги одне одного.  Ми досі дуже часто згадуємо ці посиденьки, вони багато чого змінили для мене і для Радислава.


Друзі бренду Pyramida розповідають про натхнення, настрої і рідні страви дитинства. Про те, що дозволяє розчинитися в домашньому затишку і створити диво на кухні. Читайте більше цікавих історій і згадуйте традиції і рецепти своєї сім'ї.
#
#
#
#
#
#
інші історії
Бажаєте секрет як до 25 років заробити на власну квартиру в Києві? Тоді не гайте часу і скоріш переходьте до відеоінтерв'ю, де Юлія розкаже про власний досвід за шматочком смачного кішу.
Юлія Норець
Відома блогерка, IT-girl 
Довгоочікуване відеоінтерв'ю з самою маркетинг директоркою компанії Pyramida Оленою Красуленко.
Олена розкрила декілька секретів по підбору кухонної техніки, яка обов'язково стане вашою помічнецею на кухні.
Олена Красуленко
Маркетинг-директорка компанії Pyramida
Настала черга відеоінтерв'ю. Перше нам надала популярна фудблогерка Олена Єрмоленко. Вона впевнена: харчуватися можна смачно, корисно та водночас не витрачати на готування більш ніж 30 хвилин.
Олена Єрмоленко
Автор блогу про корисну їжу, організатор кулінарних майстер-класів